Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

RUSZAJĄ TESTY WYŚCIGOWEJ HONDY CIVIC WTCC

Długo wyczekiwana Honda Civic WTCC 2012 już jest!

Honda poinformowała dziś o rozpoczęciu testów nowej wyścigowej Hondy Civic WTCC.

Jazdy próbne rozpoczęły się na początku tego tygodnia na torze Vallelunga, niedaleko Rzymu, tuż po pomyślnym ukończeniu testów pojazdu w Vairano, 27 lipca 2012, na torze sąsiadującym z mediolańską fabryką firmy J.A.S. Motorsport. Testy potrwają do końca roku, a pojazd zostanie wypróbowany przez Gabriele Tarquiniego, mistrza WTCC z 2009 roku.

Udział w październikowym wyścigu na torze Suzuka będzie pierwszym z trzech tegorocznych startów zespołu Hondy w mistrzostwach 2012 FIA World Touring Car Championship. Zespół wystawi jeden samochód wyścigowy, za którego sterami zasiądzie Tiago Monteiro. Wszystkie testy oraz wyścigi w jakich weźmie udział nowa Honda Civic WTCC posłużą do lepszego przygotowania obu pojazdów startujących w WTCC w pełnym sezonie 2013.

Dziś zaprezentowano również ostateczną wersję nadwozia wyścigowej Hondy Civic WTCC 2012, które poddano intensywnym testom w tunelu aerodynamicznym i wzbogacono o masywne przednie i tylne spojlery oraz inne elementy. Dzięki temu udało się poprawić właściwości aerodynamiczne pojazdu, który w wersji seryjnej i tak nie ma pod tym względem konkurencji wśród pięciodrzwiowych hatchbacków segmentu C. Pojazd otrzymał sportowe malowanie, podkreślające dynamiczne linie nadwozia nowego modelu Civic oraz przynależność zespołową i rasowy, rajdowy rodowód nowej wyścigówki.

Komentując rozpoczęcie programu testowego Hondy Civic WTCC, kierownik zespołu Honda Racing Team JAS, Alessandro Mariani powiedział:

- Możliwość zobaczenia gotowej Hondy Civic WTCC na torze to dla całej ekipy bardzo poruszająca chwila. Jestem dumny ze wszystkich, którzy pracowali nad tym pojazdem, bo w bardzo krótkim czasie wykonali ogromny wysiłek, aby zrealizować swój cel. Cały zespół pracował bez wytchnienia w oczekiwaniu na ten dzień i jesteśmy przekonani, że ani samochód, ani silnik nas nie zawiodą.

Wstępne testy na torze dostarczyły nam już dużo cennych informacji, ale przed nami jeszcze dużo pracy zanim pojazd będzie gotowy do październikowych zmagań na torze Suzuka. To dopiero początek przygody, która wymaga od nas jeszcze więcej starań i wyrzeczeń.


Gabriele Tarquini, kierowca testowy teamu Hondy w 2012 roku, powiedział:

- Choć nigdy wcześniej nie prowadziłem nowej Hondy Civic, siadając po raz pierwszy za jej kierownicą instynktownie wyczułem, że to musi być Honda, bowiem auto ma perfekcyjnie zestrojoną konstrukcję nadwozia i nienagannie pracujący silnik. Ale to były dopiero pierwsze jazdy testowe, więc czeka nas jeszcze sporo pracy.

Samochód wygląda świetnie i jestem przekonany, że podczas swego debiutu na torze Suzuka zachwyci wszystkich fanów mistrzostw WTCC.


Hondę Civic WTCC napędza czterocylindrowy, benzynowy silnik HR-412E o pojemności 1,6 litra z układem turbodoładowania i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jednostka ta spełnia wszystkie normy FIA WTCC.

W 2013 roku Gabriele Tarquini oraz Tiago Monteiro reprezentować będą team Hondy w pełnym sezonie mistrzostw FIA WTCC.
 
źródło: hondanews.eu