Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

Honda Stride Management Assist

Urządzenie wspomagające chodzenie o nazwie Stride Management Assist zostanie włączone do programu pomocy osobom starszym

TOKIO, Japonia, 29.07.2012 - Firma Honda Motor poinformowała dziś, iż pod koniec sierpnia tego roku Krajowe Centrum Geriatrii i Gerontologii (NCGG) *1 włączy do swojego programu pomocy osobom starszym przyrząd wspomagający chodzenie o nazwie Honda Stride Management Assist, czyli lekkie urządzenie noszone przez osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się. Wyniki programu NCGG zależą również od projektu badań nad praktycznym zastosowaniem robotów użytkowych, który stanowi inicjatywę organizacji New Energy and Industrial Technology Development Organization (NEDO) *2. Jednym z podstawowych celów projektu NEDO jest wyznaczenie standardów bezpieczeństwa dla technologii z zakresu robotyki.

Program NCGG, który stworzono z myślą o osobach starszych mających z wiekiem coraz większe trudności z samodzielnym poruszaniem się, działał będzie przy Elder Heath Promotion and Disease Prevention Center, którego otwarcia dokonano dzisiaj w galerii handlowej Obu Shopping Terrace w położonym w Prefekturze Aichi mieście Obu. Firma Honda udostępni centrum NCGG czterdzieści egzemplarzy urządzenia Stride Management Assist, które użytkowane będą w centrum handlowym oraz na specjalnie wyznaczonych ścieżkach spacerowych. W oparciu o dane zgromadzone przez testowane urządzenia firma Honda przeprowadzi badania nad ich potencjałem w pomocy osobom starszym.

*1 Krajowe Centrum Geriatrii i Gerontologii (NCGG) to ośrodek wyspecjalizowany w pomocy medycznej dla ludzi w podeszłym wieku, który mieści się w Obu, w Prefekturze Aichi. Prowadzone są tam badania nad chorobami wieku starczego oraz ich leczeniem, a także specjalistyczne szkolenia i wykłady.

*2 NEDO to największa japońska organizacja publiczna zajmująca się rozwojem i testowaniem nowych technologii. Została ona utworzona aby zaradzić skutkom kryzysu naftowego jaki dotknął Japonię w latach 70 ubiegłego stulecia. Dziś NEDO współpracuje z korporacjami, uniwersytetami oraz publicznymi jednostkami badawczymi szukając rozwiązań globalnych problemów energetycznych i środowiskowych. Celem NEDO jest również umacnianie pozycji technologicznej japońskiego przemysłu.

*3 Program skupia się na osobach, które mimo problemów z chodzeniem są w stanie jeszcze poruszać się o własnych siłach.

Urządzenie Stride Management Assist

Urządzenie Stride Management Assist

Urządzenie Stride Management Assist w użytku

Urządzenie Stride Management Assist w użytku