Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

System wykrywania korków


    Honda poinformowała w ubiegłym tygodniu o pomyślnym zakończeniu prac nad wprowadzeniem pierwszej na świecie technologi pozwalającej na wykrywanie potencjalnych korków na podstawie zachownaia kierowcy i samochodu. Przy opracowywaniu tej technologii Honda uznała, że przyspieszanie i hamowanie jednego pojazdu wpływa na wzorzec ruchu i może ograniczać płynność.

W połączeniu z Centrum Badań Zaawansowanych Nauk i Technologii Uniwersytetu w Tokio, Honda prowadziła eksperymentalne testy systemu wykorzystującego tą technologię w celu wykrycia potencjalnych korków. Wyniki badań wykazały, że system pomogógł zwiększyć średnią prędkość o około 23% oraz zmniejszył zuzycie paliwa o około 8% w pojazdach biorących udział w teście.
 
Mając na celu wprowadzenie tej technologii na rynek, Honda rozpocznie pierwsze drogowe testy omawianej technologii we Włoszech i Indonezji w maju i lipcu tego roku, pozwoli to na potwierdzenie przydatności systemu w normalnych warunkach drogowych
 
System zamiast opierać sie na ogolnodostępnych komunikatach o zatorach drgowych, na bieżąco monitoruje przyspieszania i hamowania pojazdu porównując je z ustalonym wzrocem stwierdza czy styl jazdy kierowcy może powodować korki. Na podstawie tego określenia, system daje kierowcy odpowiednie informacje wyświetlane na komputerze pokładowym za pomocą wyświetlenia kontrolki o odpowiednim kolorze, dzięki temu pojazd zostanie utrzymany cały czas w ruchu co zwiększy płynność ruchu i w efekcie zmniejszy korki.

Źródło: Hondanews.eu

Tłumaczenie: face

Autor:face