Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

Projekt FCX Clarity

Od narodzin samochodu minęło już ponad sto lat. Wraz z poszukiwaniem lepszych sposobów generowania i wykorzystywania energii dla potrzeb transportu, Honda nieustannie dąży do osiągnięcia równowagi w mobilności.

Z nadzieją wyglądamy kolejnych stu lat i podejmujemy wyzwania związane z nowymi paliwami i jednostkami napędowymi. Pracujemy nad urzeczywistnieniem marzenia o indywidualnej mobilności dla przyszłych pokoleń.

 

To spełnienie marzenia i początek następnego.

Chcemy tworzyć samochody, które uprzyjemnią życie ludzi oraz opracowywać technologie, stanowiące nową jakość dla naszych klientów i społeczeństwa. Oto cel, do którego dąży Honda i jej inżynierowie: dzielić korzyści typowe dla pojazdów silnikowych z mieszkańcami całego świata. Zrealizowaliśmy zatem nasze marzenia i stworzyliśmy nową, ekscytującą technologię: przejmując inicjatywę pragniemy wkroczyć w przyszłość zdominowaną przez samochody.

Dostrzegamy problemy, które dotykają naszą planetę, takie jak globalne ocieplenie, zanieczyszczenie atmosfery czy uszczuplenie zasobów surowców naturalnych. Zdajemy sobie także sprawę, że samochody wywierają wpływ na ekosystem. Chcemy pomóc zachować czystość środowiska naturalnego, aby przyszłe pokolenia mogły nadal czerpać radość z mobilności. Naszym obowiązkiem jest więc wyjście naprzeciw tym problemom i podjęcie wyzwania opracowania technologii bardziej przyjaznych środowisku.

Kluczem do lepszej przyszłości dla samochodów w służbie społeczeństwu mogą okazać się pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem, które nie emitują dwutlenku węgla, ani innych szkodliwych substancji. Honda jest pierwszym producentem na świecie, który zaoferował swoim klientom pojazd tego typu, dostarczając w 2002 roku użytkownikom flotowym ze Stanów Zjednoczonych i z Japonii ówczesną Hondę FCX. Od tego czasu nieustannie pracujemy nad zwiększeniem osiągów, zasięgu i wydajności pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi, w których wyeliminowaliśmy także problem pracy w niskich temperaturach. Wszystkie nasze działania podporządkowujemy klientowi oraz wprowadzeniu samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi do powszechnego użytku na całym świecie.

Jesteśmy gotowi do wykonania kolejnego znaczącego kroku. Prezentujemy samochód napędzany ogniwami paliwowymi, który jest niezwykle ekologiczny i dostarcza kierowcy wiele radości z prowadzenia. FCX Clarity utożsamia innowacyjnego ducha Hondy, wizję koncernu dotyczącą ochrony środowiska oraz bezkompromisowe podejście do jakości produktu i osiągów. Całkowicie nowa Honda napędzana ogniwami paliwowymi wychodzi naprzeciw licznym problemom ekologicznym, zachowując przy tym elegancki wizerunek, spójność stylistyczną oraz właściwości jezdne, których kierowcy oczekują od Hondy. Już dziś prezentujemy zatem samochód przyszłości.

Samochody mają potencjał pozwalający na kreowanie niczym nieograniczonych, ekscytujących wizji przyszłości. FCX Clarity jest początkiem tej przyszłości. Wierzymy, że nadal będą Państwo z niecierpliwością oczekiwać na nowe projekty Hondy. Dla nas wyzwanie dopiero się rozpoczyna.

 

Sachito Fujimoto, Lider Projektu FCX Clarity

Saichito Fujimoto dołączył do Hondy w 1981 roku. Przed zasileniem szeregów zespołu pracującego nad pojazdami napędzanymi ogniwami paliwowymi w 1999 roku, Fujimoto zajmował się opracowywaniem silników dla Hondy Accord, Civic oraz innych modeli. Saichito pełnił funkcję Lidera Projektu w zakresie układu napędowego oraz Asystenta Lidera Projektu modeli FCX 2000 i FCX 2003. W 2003 roku Fujimoto został Liderem Projektu FCX 2005, a obecnie zajmuje stanowisko Lidera Projektu FCX Clarity.

Źródło : Honda zero missions

Autor:face