Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

  • Honda prezentuje silnik HR412E
    Honda prezentuje silnik HR412E

Honda prezentuje silnik HR412E

Honda prezentuje silnik HR412E, „serce" wyścigowego modelu Civic WTCC

Honda zaprezentowała dziś (27.07.2012) nowy silnik HR412E, który posłuży do napędu Hondy Civic WTCC biorącej udział w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych FIA (FIA World Touring Car Championship).

Czterocylindrowa jednostka HR412E została opracowana w centrum badawczo-rozwojowym Hondy w Tochigi w Japonii. Silnik o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem jest w pełni zgodny z wymogami FIA stawianymi konstrukcjom biorącym udział w serii WTCC.

Daisuke Horiuchi, lider projektu WTCC z centrum badawczo-rozwojowego Hondy powiedział:
„W pracach nad poprawą wydajności silników spalinowych jednym z głównych obszarów wymagających udoskonalenia jest wydajność termiczna. Dotyczy to również jednostek napędowych stosowanych w wyścigach, a silnik HR412E jest doskonałym przykładem dążenia do perfekcji.

Jednostka HR412E zwiastuje nadejście nowej generacji silników wyścigowych Hondy o wysokich osiągach. Cały zespół inżynierów z centrum badawczo-rozwojowego Hondy w Tochigi włożył wiele wysiłku w opracowanie silnika, który zapewni naszym kierowcom wyścigowym wysoką dynamikę przy zachowaniu dużej mocy w najbardziej wymagających warunkach pracy.

Wierzymy, że innowacje, które doprowadziły do stworzenia tej rewolucyjnej konstrukcji zostaną także wykorzystane poza torem wyścigowym, co pomoże nam w dalszym stopniu zwiększać wydajność siników pracujących pod maskami samochodów osobowych Hondy."

Silnik został już dostarczony mechanikom zespołu Honda Racing Team JAS w Mediolanie, gdzie opracowywany jest model Civic WTCC, i z powodzeniem przeszedł wszystkie wstępne testy.

Przed podaniem informacji o nowej jednostce napędowej, Honda ogłosiła nazwiska kierowców, którzy będą rywalizować w Ogólnoświatowych Wyścigowych Mistrzostwach Samochodów Turystycznych FIA w barwach Hondy - będą to Włoch Gabriele Tarquini i Portugalczyk Tiago Monteiro.

Honda rozpocznie przygodę w WTCC już w tym sezonie, wystawiając do wyścigów jeden samochód. Za kierownicą modelu Civic WTCC zasiądzie były kierowca Formuły 1 Tiago Monteiro, który wystartuje w trzech wyścigach, rozpoczynając od październikowej rundy na torze Suzuka. Wsparcie zespołowi zapewni Mugen oraz oddział badawczo-rozwojowy Hondy.

Obaj kierowcy wezmą udział w zmaganiach w pełnym sezonie Ogólnoświatowych Wyścigowych Mistrzostw Samochodów Turystycznych FIA w roku 2013.
 
źródło: honda.pl